
Направих балансиран вариант по Зоната на традиционния яйчен крем. Замествам захарта с еритритол, който е почти без калории с 0 гликемичен индекс и не повишава нивата на кръвна захар и инсулин.
Еритритолът не съдържа въглехидратни блокове. Той е подходящ заместител на захарта за хора с диабет или на диета. Прилича на захарта и притежава 70 % от сладостта на традиционната бяла захар, затова може да се слага същото количество като захарта или малко повече.
Яйченото кремче е с плътен наситен вкус и е чудесен вариант за следобедна закуска. Приготвя се бързо и лесно.
Порции: 1
Продукти:
200 мл прясно мляко – 1 БПВ
1 с.л. еритритол или на вкус
1 яйце – 1 БП
1 с.л. или 14 г брашно – 1 БВ
2/3 ч.л. масло (краве или кокосово) – 2 БМ
1 ванилия
Приготвяне:
Смесете яйцето, прясното мляко, брашното и еритритола в купа. Разбъркайте всичко и излейте сместа в малка тенджера. Гответе до сгъстяване на крема, като бъркате непрекъснато с телена бъркалка.
Накрая добавете ванилията, маслото, след което сипете крема в чашка.
Да ви е вкусно! 🙂
Ако се интересувате от рецепти по Зоната ви предлагам електронните книжки „55 рецепти по Зоната“ със снимки на ястията и
„Меню в Зелена Зона“ с идеи и варианти за хранене по Зоната за ден и седмица.
Препоръчваме ви още:
3 лесни закуски за всеки ден по Зоната
