Сладкиш с ябълки
Има много сладкиши, кексове и пайове с ябълки.
Тази рецепта ми харесва, защото е лесна и винаги се получава.
Продукти:
½ пакетче масло
5-6 ябълки
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
1 ванилия
Приготвяне:
В тава се разтопява маслото. Нареждат се почистените и нарязани ябълки на дъното на 2 реда и между тях се ръсят 3-4 с.л. захар. Пекат се във фурната докато омекнат. После се заливат с кексова смес. Тя се приготвя като се разбиват яйцата със захарта. Прибавя се постепенно брашното с бакпулвера и ванилията. Сладкишът се пече на умерена фурна. Когато е готов се обръща с ябълките нагоре.
Да ви е сладко!
Тази и още много други рецепти има в кулинарната ми книга, която може да си закупите от сайта Книги.ею или директно от мен чрез лично съобщение.
Препоръчваме ви още:
